MK | EN | FR | DE

logo
Средно општинско училиште

Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп

Официјална веб страна на СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп
 • gimnazija

  Нашето училиште

 • nagradi

  Успесите се наше секојдневие

 • vo opstina

  Во посета на Градоначалникот

 • gimfest

  ГИМФЕСТ - најдобриот училишен музички фестивал во Македонија

 • odbojka

  Ни нема рамни во одбојка

 • nagradi vo ucilisteto

  Освојуваме многу државни и меѓународни награди

 • procka

  Се забавуваме за Прочка

 • rock and roll

  Гимназискиот рок бенд

 • makedonium

  Го почитуваме минатото

 • fudbal

  Најдобри сме во фудбал

 • teatarska pretstava svejk

  Учествуваме во многу културни случувања во градот

 • nagradeni ucenici

  Математика, информатика, програмски јазици ...

 • gimnazijalci vo mtv

  Гимназијалците на МТВ

 • gimfest 2

  Гимназиска група игра модерен балет

 • gimnaziskiot hor

  Гимназискиот хор, најтрофеен хор во Македонија

 • karieren centar

  „Градиме кариера“ во гимназискиот кариерен центар

 • moda od otpadoci

  Креативноста на дело: "TrashFashion"

 • orkestar

  Гимназискиот оркестар

 • rok grupa

  Гимназиска музичка група

Нов фудбалски терен
за учениците од спортската академија

   Од денес, учениците од Спортската академија при нашата Гимназија добија уште еден нов современ фудбалски терен. Таму нашите ученици ќе можат да ги реализираат часовите по спорт, тренинзите и секако да се натпреваруваат. Теренот е со вештачка трева, со рефлектори за ноќни спортски активности и изграден е по сите спортски критериуми и стандарди.

   Свеченото отворање на новиот спортски терен беше извршено од највисокото државно и општинско водство. На настанот присуствуваа учениците од спортската академија, нивните тренери, Директорот на училиштето и дел од  професорите во Академијата.

Спортска академија II година

Спортска академија I година

   Во оваа пригода, претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Илчо Ѓорѓиоски, на учениците од спортската академија им подари комплетна спортска опрема. Опремата е донација на Фудбалската федерација на Македонија и се состои од дресови, шорцеви, чорапи и  ЈАКО фудбалски топки.

Спортска облека за учениците од спортската академија
Претседателот на ФФМ им подари спортска облека на нашите ученици
Облека за учениците од спортска академија


Објавено на 02.12.2015

Гимназијата на:

 

Други настани:Убавините на природата
Убавините на природата

Барем на миг да им подариме љубов
Барем на миг да им подариме љубов

Љубовден
Љубовден

Трето место за најдобар есеј
Трето место за најдобар есеј

Трето место за Леона
Трето место за Леона

Одбележување на „Светскиот ден на детето“
Одбележување на „Светскиот ден на детето“

Хуманитарен турнир во одбојка 2018
Хуманитарен турнир во одбојка 2018

Гимназијалците, најдобри рецитатори и поети
Гимназијалците, најдобри рецитатори и поети

Погледни повеќе настани во нашата WWW архива >>

 
 
Оди најгоре