МК  |  EN  |  FR  |  DE  

гимназија

Средно општинско училиште

Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп

Официјална веб страна на СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп
facebook logo tviter logo youtube logo vikipedija logo

Ранг листа на примени ученици во првиот уписен рок – прво пријавување за учебната 2024/2025 год во СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп

 

1 Башеска Елисавета Божица ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 74,39
2 Бошковска Сашко Благица ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 70,27
3 Видевска Горанче Андреја ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 68,70
4 Ѓорѓијоски Дијана Климент ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 66,22
5 Јанкулоска Ангелина Анастасија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 71,43
6 Јорданоски Гоце Михаил ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 69,22
7 Лазароска Миле Маринела ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 70,55
8 Николоска Маријана Анастасија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 71,20
9 Трајкоска Менде Марија ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација А) Германски јазик 66,58
10 Крстеска Рубин Вања ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП јазично - уметничко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 72,33
11 Мифтароска Садат Атија ОУ"ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА" ДЕБРЕШТЕ, ДОЛНЕНИ јазично - уметничко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
12 Паскоска Борјанчо Ангела ОУ"ЈОНЧЕ СМУГРЕСКИ" ОБРШАНИ, КРИВОГАШТАНИ јазично - уметничко подрачје (комбинација Б) Француски јазик 71,49
13 Ангелески Менде Јордан ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,82
14 Андреески Дарко Михаил ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
15 Апостолоски Горан Александар ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,14
16 Белческа Гоце Теодора ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,08
17 Богданоски Николче Александар ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 67,53
18 Богеска Методија Софија ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
19 Бошковски Величе Андреј ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 65,70
20 Бошкоска Ѓоре Меланија ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
21 Варошаноска Кирил Христина ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,22
22 Велеска Сашко Михаела ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
23 Велкоски Драганчо Леонид ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 62,47
24 Видеска Благоја Теона ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
25 Димески Дарко Андреј ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 72,43
26 Димитриоска Елена Марија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 68,89
27 Ѓорѓијоски Марјан Петар ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,31
28 Ѓорѓиоска Игор Ева ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 67,87
29 Ѓорески Јане Доријан ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,21
30 Иваноска Орде Кирана ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
31 Игнатоска Љупчо Димитра ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
32 Илиевска Жарко Стефани ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
33 Илиевска Илчо Мелани ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
34 Илиеска Миле Марија ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
35 Јованоска Дејанче Ели ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 68,31
36 Јончески Сашо Андреј ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 63,06
37 Јорданоски Сашо Катерина ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
38 Јорданоски Сашо Марија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
39 Кадински Александар Лука ОУ"ЈОНЧЕ СМУГРЕСКИ" ОБРШАНИ, КРИВОГАШТАНИ општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Француски јазик 75,00
40 Киселоски Рубин Бобан Кристиан ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 72,19
41 Колеска Оливер Елеонора ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 68,44
42 Костадиноска Златко Анабела ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
43 Крстески Петре Кристијан ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 64,31
44 Кузманоски Рубин Гоце ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 70,13
45 Кујовиќ Фахрудин Мелина ОУ"МИРЧЕ АЦЕВ" ЛАЖАНИ, ДОЛНЕНИ општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 66,77
46 Кукоска Горан Стефанија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 67,70
47 Лашкоска Дарко Ивана ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
48 Манчевски Марјан Петар ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
49 Мариновска Лидија Алина ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,04
50 Маркоска Билјана Ирина ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 68,36
51 Мирческа Keti Матеа ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 73,76
52 Мицкоски Даниела Теодор ОУ"КРУМЕ ВОЛНАРОСКИ" ТОПОЛЧАНИ,ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
53 Мулоска Диме Мелани ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 63,39
54 Наумоски Зоран Андреј ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 72,69
55 Николиќ Жане Александра ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
56 Николоска Горанчо Ана Марија ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
57 Николоска Дарко Магдалена ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 61,13
58 Николски Дејан Петар ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
59 Оџаклиеска Димитар Анастасија ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 73,81
60 Павлеска Жарко Емилија ОУ"ПЕЦЕ ДАСКАЛОТ" ДОЛНЕНИ општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,39
61 Петреска Златко Елеонора ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
62 Петреска Златко Теона ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
63 Петрески Рубин Филип ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
64 Петроски Бобан Јаков ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
65 Проданоски Дарко Димитар ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
66 Реџоски Абдула Онур ОУ"ВЕРА ЦИРИВИРИ ТРЕНА" ДЕБРЕШТЕ, ДОЛНЕНИ општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 73,86
67 Ризоска Миле Анастасија ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 73,92
68 Ристески Емил Габриел ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 67,28
69 Солевска Даниела Анастасија ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
70 Спиркоска Томислав Александра ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 71,50
71 Станкоски Влатко Дино ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,62
72 Стеваноска Дејан Лара ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 66,04
73 Стојаноска Гордана Марија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 72,82
74 Стојковска Горан Рената ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
75 Талеска Даре Марија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 64,95
76 Талески Митко Петар ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
77 Талески Марин Бојан ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 73,04
78 Тасески Тони Леонид ОУ"ЈОНЧЕ СМУГРЕСКИ" ОБРШАНИ, КРИВОГАШТАНИ општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Француски јазик 66,34
79 Тасески Роберт Лука ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 60,10
80 Тодороски Владимир Божидар ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
81 Трајкоска Николче Матеја ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Француски јазик 75,00
82 Трајкоска Дејан Миа ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 75,00
83 Трајкоска Оливер Тамара ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Француски јазик 68,16
84 Трајкоска Диме Тифани ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 67,80
85 Трајкоски Зоран Mарко ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 61,32
86 Тренческа Сашо Емилија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,64
87 Цветаноски Слободан Илија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 74,06
88 Цветкоски Гоце Леонид ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,19
89 Маческа Катерина Теа ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација Б) Германски јазик 72,01
90 Бардакоска Богослав Матеја ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 76,00
91 Бачанов Иле Ксенија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
92 Блажески Коле Тамара ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 76,00
93 Блажески Горан Марко ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
94 Бозоски Марјан Миљан ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
95 Вршкоска Славе Мила ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
96 Гајтаноски Васил Златан ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
97 Ѓорѓиеска Катерина Теодора ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 78,00
98 Ѓорѓиеска Горан Калина ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 74,83
99 Иваноски Магдалена Леонид ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 74,65
100 Илиоски Васко Павел ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
101 Јованоски Игор Борјан ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 74,17
102 Кочоска Јованче Ева ОУ"СТРАШО ПИНЏУР" МАЛО КОЊАРИ, ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Француски јазик 75,00
103 Крстески Роберт Кристијан ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
104 Локвенец Ирена Васил ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 76,00
105 Мацов Даниел Бојан ОУ"СТРАШО ПИНЏУР" МАЛО КОЊАРИ, ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Француски јазик 75,00
106 Мискоска Сашо Сара ОУ"ЈОНЧЕ СМУГРЕСКИ" ОБРШАНИ, КРИВОГАШТАНИ Природно - математичко подрачје (комбинација А) Француски јазик 66,34
107 Николоски Дарко Михаил ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
108 Пејовски Славчо Валентин ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 68,16
109 Пирганоски Кире Максим ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
110 Ристески Петар Стефан ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
111 Самарџиоска Златко Нина ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
112 Силјаноски Пецо Виктор ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 73,54
113 Солевски Даниела Арсениј ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
114 Спирковски Златко Максим ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
115 Стојкоски Златко Бојан ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 60,41
116 Стојчески Јасмина Леонардо ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 71,17
117 Стрезоски Наташа Сергеј ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 70,51
118 Таневски Емилија Горазд ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 65,16
119 Тасески Валентин Владимир ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
120 Тодороска Жарко Јована ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 78,00
121 Тошески Сашо Марко ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
122 Трајкоски Слободан Дино ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
123 Тренкоски Дарко Дора ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 74,64
124 Ќорвезироски Даниела Марко ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
125 Цивкароска Тони Ања ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 61,01
126 Чиртоска Миле Сара ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 75,00
127 Ангелоски Татјана Андреј ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
128 Ацевска Дејан Матеа ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
129 Ачкоски Владимир Давид ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 74,83
130 Блажески Коле Сара ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
131 Богданоска Димитар Јована ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
132 Богевска Катерина Михаела ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
133 Богојевска Весна Ирена ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,76
134 Бозоска Диме Катерина ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
135 Гешоска Дафина Галина ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 76,00
136 Димеска Златко Тамара ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
137 Заов Даниел Стефан ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,83
138 Ивановска Драгица Георгина ОУ"КОЧО РАЦИН" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 78,00
139 Мазнејков Дејан Филип ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 78,00
140 Милошоска Марјан Дијана ОУ"ДОБРЕ ЈОВАНОСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,81
141 Неданоска Љупчо Дона ОУ"РАМПО ЛЕВКАТА" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
142 Николоска Весна Тамара ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,35
143 Николоски Тони Димитар ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 64,34
144 Обрадовиќ Јовица Михајло ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
145 Петреска Tатјана Ангела ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 77,00
146 Петреска Кирил Елена ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
147 Ризески Игор Гоце ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,57
148 Синадиноска Леонардо Миа ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,58
149 Стевананџија Димитар Кирил ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
150 Таневска Александар Лира ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
151 Тасеска Мариче Теодора ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
152 Тасеска Марјан Теодора ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
153 Тодороска Мери Наталија ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00
154 Христовска Александар Анастасија ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОВСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 74,46
155 Цветкоска Сашко Невена ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 73,97
156 Шукуроски Гоце Петар ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 76,00
157 Шукуроски Гоце Павел ОУ"БЛАЖЕ КОНЕСКИ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација Б) Германски јазик 75,00

 

Примени ученици на второто пријавување

158 Петреска Џими Јована ОУ"КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 69,40
159 Гически Благојче Гоце ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП општествено - хуманистичко подрачје(комбинација А) Германски јазик 65,70
160 Пурданов Васко Леонардо ОУ"ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 67,39
161 Стеваноски Емилија Марио ОУ"КИРЕ ГАВРИЛОСКИ ЈАНЕ" ПРИЛЕП Природно - математичко подрачје (комбинација А) Германски јазик 60,24

Во средно општинско училиште Гимназија „Мирче Ацев“- Прилеп, по второто пријавување од првиот уписен рок во учебната 2024/2025 год. останаа 145 слободни места



Сите права се задржани. СОУ Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп
Copyright © 2010 - 2024
www.gimprilep.edu.mk. All rights reserved.

QR Код
гимназија